DC, בלוג, מארוול, קולנוע, קומיקס

הקרוסאובר שכל גיק חלם שיגיע

אחד הדברים שגיקים אוהבים הוא אירוע קרוסאובר – אירוע שבו נפגשים קבוצה של גיבורים מעולמות שונים ועובדים ביחד לצורך מטרה משותפת. מי מאיתנו לא מכיר את אירועי הקרוסאובר של רשת CW שמחברים בין הדמויות השונות של די סי, או אפילו היקומים הקולנועים של מארוול ודיסי בהם צפינו בשלל הגיבורים שנלחמים ביחד נגד נבל משותף. אבל אלה כבר הפכו לדבר שבשגרה שלנו, אם אתם באמת רוצים לצפות בקרוסאובר הטוב ביותר, הוא באנימציה וזמין ביוטיוב לכולם. 

ערוץ היוטיוב Artspear Entertainment, כבר פעיל כמה שנים ומציג סדרת סרטוני אנימציה המפגישים בין כל הגיבורים וכל הנבלים שנוצרו והופיעו בקולנוע אי פעם (ואני לא צוחק – חלק מהדמויות אפילו לא זיהיתי). על הערוץ הנהדר הזה אחראים שני אנשים מאוסטרליה – ג'ו באואר וריטה ארטמן, ושניהם עושים את הכול, מהעריכת וידאו וסאונד, ועד לדיבוב של כלל הדמויות (כאשר ג'ו אחראי על דיבוב הדמויות הגבריות וריטה על הדמויות הנשיות). הערוץ נוסד ב-2010, ומאז ג'ו וריטה הפיקו מספר לא מבוטל של סרטים, סדרות וסרטי אנימציה קומיים, ביניהם שני סרטים זוכי פרסים, סרט האימה – "The Killage", וסרט המדע הבדיוני – "Australiens". בנוסף יצרו את סדרת הרשת – "The Void", סדרת אנימציה "Toon sandwitch", וסרטים קצרים נוספים. 

ב-2017, הם הציגו את "Hero-Bowl", סרט אנימציה קצר יחסית שבו הפגישו בין כל הגיבורים שהופיעו אי פעם בקולנוע בשביל לענות על השאלה מי הגיבור האולטימטיבי. בין הגיבורים שאפשר לראות שם, האוונג'רס, סופרמן, וונדר וומן, באטמן בכל גרסאותיו הקולנועיות, ניאו מהמטריקס, אקס-מן, השומרים, גברים בשחור, ג'יימס בונד, איתן האנט ממשימה בלתי אפשרית והרשימה עוד ארוכה. 

הסרט הקצר שיצרו היה מעין פרודיה באנימציה על כל עולם הקולנוע אלא ששנה אחר כך, הם הוציאו את הסרט הבא – "Villain-Bowl", הפעם הם הפגישו בין כל הנבלים הקיימים, (דארת' ויידר, הסוכן סמית', ת'אנוס, הארלי קווין, וכן האלה) במטרה לענות על אותה שאלה – מי הנבל האולטימטיבי. 
גם הסרט הזה כמו קודמו היה סרטון פרודיה בסגנון של של סדרת האנימציה שלהם "Toon sandwitch", רק שבסרט ריטה וג'ו הכניסו גם טוויסט מעניין שמכין את הקרקע לקראת הסרט הבא שלהם בקרוסאובר הענק בהיסטוריה, מה שמוביל לכך שב-2020, הם הציגו את "Showdown-Bowl", הסרט השלישי בטרילוגיה הזו ובה הם הפגישו בין כל הגיבורים והנבלים וגרמו להם לשתף פעולה בכדי להביס את נבל העל – שהוא כמובן פרס האוסקר האקדמי. הסרט הזה היה כל כך טוב, גם באנימציה, גם בדיבוב שמאוד דומה לדיבוב של הדמויות מהסרטים המקוריים, גם בסאונד והאפקטים, והכי חשוב גם הסיפור עצמו, והמפגשים השונים בין הדמויות שבחיים לא דמיינתי שאראה ביחד. כמו דדפול והארלי קווין, הפלאש וקוויקסילבר, דמויות רבות שהמשותף ביניהם הוא הסכסוך המשפחתי שלהם, דארת' ויידר שנותן הערות עוקצות על לוק סקיווקר, ועוד הרבה רגעי פריסלס.

בשבוע שעבר, השניים הוציאו סרט אנימציה קצר חדש, שממשיך את הסיום האפי של הסרט השלישי ובעצם פותח סדרת אנימציה עם עלילה חדשה המשתפת את כל הדמויות מהקרוסאובר. כזכור הסרט השלישי מסתיים בכך שהגיבורים והנבלים ניצחו את פרס האוסקר, ובנו להם עולם חדש שבו יוכלו לחיות ביחד – Fanfictasia (משחק מילים של מעריצים, ופנטזיה). הסרט החדש מציג את העולם החדש שבנו, ועוקב אחרי מספר דמויות ביניהם דדפול, הארלי קווין, ת'ור, הלה, אינדיאנה ג'ונס ולארה קרופט. הסרט הוא למעשה הפרק הראשון בסדרה חדשה שג'ו וריטה יוצרים, כאשר העלילה מתחילה כסיפור בלשי שעוקב אחרי דמות שנרצחת במסתוריות בעולם החדש, והאם יש קשר כלשהו לנבל העל – פרס האוסקר, שהביסו בסרט הקודם. 

הפרק הראשון החדש, שוב מוכיח את הכישרון שיש לצמד היוצרים האוסטרלים באנימציה, בתסריט, בעריכה, בסאונד ובאפקטים. ללא ספק מדובר בסדרת סרטונים שלא מביישת אולפני הפקות גדולים אחרים.  הסרטים שלהם מקוריים, מצחיקים ונראים נהדר, ואני בהחלט יכול להמליץ לכם לצפות בתוכן שלהם אם עוד ראיתם, ואולי גם להירשם כמנויים לערוץ שלהם ולקבל התראות על התוכן שהם מוציאים.

בשורה התחתונה אם צריך לתת להם ציון, אז ללא ספק -10/10 בסולם Cinema-man! לכו לראות, זה ממש טוב (ובונוס, זה בחינם, אולי תשקלו גם לתרום להם) 

הפרק הראשון של Fanfictasia: 

הקרוסאובר האולטימטיבי שכל גיק חלם לראות: 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *